ZRĘCIN
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019r.

1. W całej Polsce dziś przeżywany jest Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Prześladowanie uczniów Jezusa pozostaje nieodłącznym elementem życia Kościoła we wszystkich jego okresach. Także i dzisiaj chrześcijanie są prześladowani i skazywani na śmierć. Modlimy się za wszystkich prześladowanych chrześcijan na całym świecie.
2. Jutro 11 listopada przeżywamy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to wielki dzień. Dziękując za odzyskana wolność i niepodległość modlimy sie w intencji naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny w poniedziałek o godz. 17.00 Zapraszamy.
3. We wtorek na godz. 18.30 Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie zaprasza wszystkich chętnych, do starej szkoły w Zręcinie na wspólny śpiew Pieśni Patriotycznych. Szczegóły na plakacie.
4. W poniedziałek Nowenna do Miłosierdzia Bożego, we wtorek, ze względu na spotkanie z Ks. Biskupem Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w środę Nowenna do Matki Bożej. Spotkanie dla Oazy w piątek.
5. Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W niedzielę o godz. 16.30; Wypominki można składać w zakrystii podając dzień, w którym maja być odczytane. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach będą , w tym tygodniu odprawione w poniedziałek i w czwartek o godz. 07 rano, w sobotę o godz. 17.00 wieczorem.
6. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem w tym tygodniu dla kl. VIII w środę. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 Mszą św. a następnie spotkanie w salce katechetycznej do godz. 18.45. Przypominamy o obecności.
7. W czwartek 14 listopada przypada 40 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Stanisława Łuksika wieloletniego naszego proboszcza. Wieczorem uroczysta Msza św. za śp. Prałata Stanisława Łuksika. Zapraszamy
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Marcina; w środę: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski; w sobotę wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej i dzień modlitw przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II z ucałowaniem jego relikwii;
9. Przyszła niedziela to III niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę w podpisanych kopertach przeznaczone są na renowację organów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Konserwatorzy, którzy kończą prace montażowe zapewniają , ze pod koniec miesiąca organy zaczną grać.
10. Msza św. w intencji „10”sprzątającej kościół p. Barbary Miśkowiec ze Zręcina będzie odprawiona w czwartek 13 lutego o godz. 17.00; Dziesiątka ta na renowacje organów złożyła 190zł; Bóg zapłać!.
11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Bożena Smith ze Świerzowej. Pogrzeb będzie jutro /poniedziałek / o godz. 13.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dac Panie…